קורס האזנה למוזיקה

רוצים לדעת את ההבדל בין היפ-הופ לבי-בופ? בין סמבה לסלסה? בין רוק כבד למטאל? רוצים ללמוד לאהוב ג’אז? לדעת מה זה בלוז? רוצים להיפתח ולהרחיב את הסגנונות המוזיקליים שלכם? להבין את המוזיקה של פעם ולדעת מה מתרחש היום?

קורס האזנה למוזיקה בהנחייתו של המתופף והמוזיקאי דורון גיאת יספק לכם את כל התשובות והידע, ויזין אתכם בתשוקה חדשה להקשבה למוזיקה. הקורס יתקיים אחת לשבוע באולפן של דורון ברח’ דיזינגוף 98, תל אביב.

דורון, שראה עולם, הופיע וצפה באלפי הופעות, ושולט בספריה של אלפי אלבומים, נתבקש במשך השנים שוב ושוב על ידי אנשים שהיה עבורם מורה דרך מוזיקלי, חברים, קולגות ורבים אחרים, להעביר את הידע שלו באופן מסודר ודידקטי. לשם כך הוא תכנן קורס שסוקר את התפתחות המוזיקה הקלה במאה השנים האחרונות, ובונה את ההבנה והרקע להיווצרותה של המוזיקה בת זמננו, ששורשיה נעוצים אי שם באפריקה וצמיחתה הפורייה בארה”ב. המשתתפים בקורס יביני איך סגנונות הפכו לז’אנרים עצמאיים, אשר בתוכם פלגים של תת-סגנונות. ממוזיקת ה-Gospel, הדיקסי-לנד של ניו אורלינס, דרך ה-SWING, ה-BOP, הרוק, אל הפיוז’ן והגראנג’, הR&B- הרגאיי, ועוד.

הקורס בנוי מסדרה של 10 מפגשים בני שעתיים כל אחד. כל מפגש שם דגש על נושא מסוים המשמש לנקודת המוצא, ומשם יוצא למסע אל מגוון סגנונות, והכל דרך הצלילים, המוזיקה.

הקורס מובנה על פי סדר הגיוני המעניק למתמידים ידע מוזיקלי שמתרחב ונבנה משיעור לשיעור.

המשתתפים בסדנה ייהנו ממוזיקה, באמצעות דיסקים, תקליטים, DVD, קלטות וידאו ועוד. בחלק מהמפגשים יתארחו אמנים ומוזיקאים מהשורה הראשונה בארץ, אשר ימחישו בצורה חיה תמורות, תגליות ושינויים שחלו בעולם המוזיקה.

ייסקרו עבודותיהם של ג’לי רול מורטון, לואי ארמסטרונג, דיוק אלינגטון, מיילס דיוויס, ג’ון קולטריין, אורנט קולמן, הביטלס, ג’יימס בראון, ג’טרו טול, ארתה פרנקלין, לד זפלין, סטיבי וונדר, Gong, פיטר גבריאל, טיטו פואנטה, צ’יק קוריאה, פאקו דה-לוסיה, אלן הולדסוורת’, זקיר חוסיין, Soundgarden, אריקה באדו, The Roots, ועוד רשימה ארוכה של אמנים רבים וטובים.

המסע המוזיקלי יעבור בין סגנונות מוזיקה שונים, כגון: רגטיים, ג’אז, בלוז, פאנקי, מוזיקה לטינית, רוק, פופ, רגאיי, מוזיקת עולם ועוד.

שוחרי מוזיקה, צפויה לכם חוויה שלא תשכחו!

צרו קשר

אנא מלאו את הפרטים ונשמח לעזור לכם בהקדם האפשרי.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

המורים שלנו לקורס האזנה למוזיקה