דורון גיאת

דורון גיאת נחשב לאוטוריטה בעולם המוזיקה והתופים בישראל, בזכות טעמו המוזיקלי המשובח ובחירותיו האמנותיות, ובזכות מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה בישראל. דורון הפיק סדרת טלוויזיה בת שמונה פרקים הנקראת ג'אזולוגיה, בה הוא מנגן ומארח לראיונות ונגינה את גדולי נגני הג'אז. הפתיחים המוזיקליים של התוכנית נוגנו ע"י הטריו של דורון ונכרכו באלבום הניתן להאזנה דרך כל ממשקי המוזיקה.

היום – מופיע עם המופע "הכי תוף שיש" – האבולציה של המוזיקה דרך התופים, מופע תופים משולב בהרצאה עם מצגת ובשיתוף הקהל.
המופע מאושר ועדת הרפרטואר של משרד החינוך ונמצא בסל תרבות ובגפ"ן (תוכנית 26943). דורון לוקח את הקהל למסע המופלא שיצר את המוזיקה בת זמננו. מופע מרהיב, קצבי וסוחף, בשיתוף הקהל. מושלם לימי גיבוש והעשרה.

בשנת 2024 השיקה חברת Modalics פלאגין תופים בשם MINDst Drums המבוסס על דגימת הנגינה, הסאונד וה-Feel של דורון. למעשה הם סימפלו (דגמו) את נגינתו ב-56,000 דגימות ויצרו אלגוריתם מהפכני שמייצר את האפקט של נגינה אורגנית על מערכת תופים אקוסטית, על המחשב, כתוסף לתוכנת יצירת מוזיקה או כממשק stand alone.

בשנת 2023 עלתה לשידור סדרת הטלוויזיה שהפיק, "ג'אזולוגיה", הכוללת שמונה פרקים של שעה בהם הוא מנגן ומארח את גדולי נגני הג'אז של היום. הסדרה משודרת ב-VOD בחסות חברת ARIA וניתנת לצפייה בפרטנר, סלקום, הוט ו-yes.

דורון ניגן בהרכבים שזכו לחשיפה בינלאומית, ביניהם ההרכב Project RnL בו זכה לנגן ולהוציא שני קליפים עם הקלידן האגדי של להקת Dream Theater ג'ורדן רודס.
לחצו כאן לצפייה בקטעי הוידאו.

כבר 15 שנים שדורון מעביר את קורס קיצור תולדות המוזיקה, הפורש את התפתחותה של המוזיקה בת זמננו החל מניצניה לפני כ-130 שנים ועד היום. מהבלוז והראגטיים, דרך הג'אז, המוזיקה הלטינית הרוק, סול והפאנק, ועד לפיוז'ן, פופ, מוזיקה אלקטרונית, היפ-הופ ולמוזיקה העכשווית. מסע מופלא, משכיל ומשנה חיים.
לחצו כאן לצפייה בקורס.

דורון זכה לפרסום בינלאומי דרך נגינתו בפרויקט המיוחד Project RnL, בו זכה לנגן עם Jordan Rudess, קלידן להקת הרוק האמריקאית Dream Theater, בשני שירים. דורון היה המתופף הראשון של ההרכב וניגן בשנתיים הראשונות שלו בחמישה שירים. הפרויקט כולו יצא בקליפים ב-YouTube כפרויקט VideoSong, ולאחר מכן יצא באלבום הנמכר ב-iTunes ובכל החנויות הדיגיטליות, וניתן להאזנה גם ב-Spotify.

דורון גיאת בתקשורת – ריאיונות רדיו ופינות בטלוויזיה – כולל יוזמות מוזיקליות בצל הקורונה

בשנת 2017 ניגן בהפקה של גיא מזיג "השחור החדש". בשנת 2016 הקים את הטריו Giat Steps והוציא שישה קטעי וידאו מהופעה בבית היוצר של אקו"ם. דורון התארח במקום לרגל השקת "ליין" המצילות שלו בישראל (השקה מקומית). בטריו ניגן בנו, הפסנתרן עדן גיאת, ואברי בורוכוב בקונטרבס ובס חשמלית.

נגינתו של דורון בתופים הכתה גלים בעולם הגדול ועד כה הוא הישראלי היחיד שזכה לעצב סדרת מצילות חתימה משלו, Signature Line שמיוצר בעבודת יד "קסטום" בחברת המצילות Bosphorus Cymbals, אחת מחמש החברות המובילות בתחום בעולם. דורון ייצר סדרה של 13 מצילות שונות אשר הושקה בצורה בינלאומית בתערוכת ה-NAMM SHOW שבלוס אנג'לס בשנת 2018. הסדרה נושאת את שמו ופותחת את הקטלוג הבינלאומי של החברה.
לחצו כאן לצפייה בסדרה באתר החברה הרשמי.

משנת 2008 חברת Vater Percussion האמריקאית מייצרת מקלות חתימה של דורון גיאת (Doron Giat – Sweet Ride), מקלות בעיצוב מיוחד. מקלות התופים שלו נמצאים בראש רשימת המכירות,
לחצו כאן לעמוד האמן בחברת Vater.

כמו כן הוא מקבל חסות מחברת התופים האיכותית DW Drums, אשר ייצרה עבורו מערכות תופים במידות אישיות, מערכות התופים של חברת DW האמריקאית נחשבות לטובות ביותר בעולם.
לחצו כאן לדף האומן בדף החברה.

משנת 2008 ועד היום דורון הפיק הופעות וכיתות אמן בישראל עם אמנים גדולי עולם, ביניהם:
Omar Hakim and his trio, Dave Weckl, Antonio Sanchez (Pat Metheny), Andre Boyd, Efrain Toro, Chad Wackerman, Ari Hoenig and his trio, Aaron Spears, Mark Guiliana, Kenwood Dennard, Simon Philips, Thomas Lang, Jojo Mayer and Nerve , Eric Moore ועוד רבים וטובים…

בשנת 1995, לאחר שחזר משהות בארה"ב וקיבל תעודת כבוד מבית הספר Musicians’ Institute שבהוליווד, בו למד, הקים בית ספר למוזיקה במרכז תל אביב, שם שוכנים האולפנים שלו.
בשנת 2013 העניק מפקד חיל האוויר דאז, האלוף אמיר אשל, תעודת הערכה לדורון, על תרומתו הייחודית בחינוך דור העתיד ועל היותו דמות למופת ולחיקוי.

תעודת כבוד מבית הספר Musicians Institute

דורון הינו בוגר ובעל תעודת כבוד מבית הספר Musicians’ Institute, הוליווד, לוס אנג'לס.

GIAT STEPS – הרכב ג'אז מודרני

בתחילת שנת 2016 השיק דורון גיאת את סדרת המצילות שעיצב עבור חברת Bosphorus Cymbals, במופע ההשקה הונחה אבן היסוד לטריו המנגן בעיקר מקטעיו של עדן גיאת, פסנתרן, מלחין ומעבד.

הופעת ההשקה התקיימה ב"בית היוצר" של אקו"ם, תל אביב.

הטריו Giat Steps, עיבוד של עדן גיאת לשירו של יוני רכטר "עטור מצחך זהב שחור

Project RnL

פרויקט מוזיקלי בינלאומי בפורמט VideoSong , הפרויקט זכה להכרה בינלאומית ולהצלחה אדירה ב- YouTube, אשר הביאה גם את הקלידן  Jordan Rudess לשתף פעולה בכמה שירים. ג'ורדן הוא הקלידן של להקת ה-Prog המצליחה Dream Theater.

Project RnL

כנסו לפלייליסט של דורון גיאת ביוטיוב

מגוון פרויקטים, קליפים והופעות

עדן גיאת – קלידים עומרי אברמוב – EWI דורון גיאת – תופים

נגינה בכיתות אמן וסדנאות בארץ ובחו"ל

המופע של דורון פתח את פסטיבל התופים של ישראל בשנים 2013 ו-2016.

Pinzin Kinzin

קורות חיים מקוצרות – ישראל

 • היום – מופיע עם המופע "הכי תוף שיש" – האבולציה של המוזיקה דרך התופים, מופע תופים משולב בהרצאה עם מצגת ובשיתוף הקהל. המופע מאושר ועדת הרפרטואר של משרד התרבות ונמצא ב-׳סל תרבות׳, ׳גפ״ן׳ ו-׳משיב הרוח׳. מעבר לכך, הוא מתאים לוועדי עובדים וימי כיף והעשרה.
 • בשנת 2024 השיקה חברת Modalics פלאגין תופים בשם MINDst Drums המבוסס על דגימת הנגינה, הסאונד וה-Feel של דורון.
 • בשנת 2023 עלתה לשידור סדרת הטלוויזיה שהפיק, "ג'אזולוגיה", הכוללת שמונה פרקים של שעה בהם הוא מנגן ומארח את גדולי נגני הג'אז של היום. הסדרה משודרת ב-VOD בחסות חברת ARIA וניתנת לצפייה בפרטנר, סלקום, הוט ו-yes.
 • היום – מעביר קורס קיצור תולדות המוזיקה בפני קהלים רבים,  הקורס נמצא מוצע במרכזי פסג"ה בכל הארץ וכן מאושר כקורס גמול למורים במשרד החינוך הנותן 60 יחידות לימוד.
 • 2018 – השקה בינלאומית לסדרת המצילות של דורון גיאת בחברת Bosphorus Cymbals, תערוכת ה-NAMM Show, לוס אנג'לס.
 • 2018 – כיתת אמן בבית הספר הגבוה למוזיקה MI, שבהוליווד, לוס אנג'לס.
 • 2017 – מנגן בהפקה "השחור החדש" של גיא מזיג, שזכה באותה שנה בתואר מלחין השנה.
 • 2016 – Giat Steps – טריו הג'אז של דורון, ג'אז מודרני.
 • 2015 – עיצוב הסאונד לסדרה של 13 מצילות הנושאות את שמו בחברת Bosphorus Cymbals האיכותית.
 • 2010-2012 – נגינה ב-Project RnL – פרויקט מוזיקלי בינלאומי בפורמט VideoSong.
 • 2013 – היום – נגינה בכיתות אמן וסדנאות בארץ ובחו"ל. המופע של דורון פתח את פסטיבל התופים של ישראל שנת 2013 ו-2016.
 • 2002-2009 – להקת “אצבע דיגיטלית” – ג'אז, פיוז'ן, Fאנק.
 • 2002-2006 – יוצרו ומקימו של “Tech-Beat”, מופע מורכב המשלב שתי מערכות תופים עם מוזיקה אלקטרונית.
 • 2003 – ליווי המוזיקאי אבי פיאמנטה בהרכב "מיסטיק בלוז", בין היתר בפסטיבל "ג'אז בים האדום".
 • 1998-2004 – נגינה בתכניות טלוויזיה, נגן קבוע בתכנית האירוח "מופע הקולנוע של זאב רווח" ב-yes;
  להקת “Black & Blue”- רוק, בלוז ומוזיקת נשמה;
  להקת "מאוול טורקיז" – מוזיקה אתנית בעיבודים אינסטרומנטלים, הופעות בפסטיבל "שנטיפי" ו"בראשית".
 • 1995-1998 – נגינה בהרכבי ג'אז-פיוז'ן:
  "The Vibrations", "Emma Levanon Quintet", ולהקת "שאזאם" שהופיעה בפסטיבל הגיטרה ה-14 במרכז עינב, ת"א.
 • 2001-2002 – להקתו של דני שושן ("הצ'רצ'ילים").
 • 1995-2001 – להקת "Next" – רוק ומוזיקה שחורה.

קורות חיים מקוצרות – ארה"ב

 • הופעות עם זמר הבלוז ונגן הגיטרה  David Shorey, לוס-אנג'לס.
 • ליווי הזמרת והפסנתרנית Carol Simpson, לוס-אנג'לס.
 • נגינה במחזמר Satch's Place, הוליווד.
 • נגינה בהרכבי רוק וג'אז מקומיים בלוס-אנג'לס.
 • לימודים במחלקת PIT  של בית הספר MI, השוכן בהוליווד, לוס אנג'לס. תעודת כבוד.

ביוגרפיה של דורון

תקופת הילדות:

דורון נולד בירושלים בבית שופע מוזיקה. אביו היה איש חיי לילה, ומלבד שאהב מוזיקה בכל ליבו, ניהל מועדוני הופעות והיה מוקף בזמרים ונגנים. המוזיקה היתה דבר של שגרה והועברה לדורון בצורה טבעית ואורגנית.

בתחילה היה דורון מושפע מהמוזיקה שנוגנה סביבו, הלהקה הראשונה שהשפיעה עליו באופן מוחשי היתה להקת החיפושיות, The Beatles. בבית הקשיבו למוזיקה ישראלית וים תיכונית, אך לא רק, הנה מקבץ קטן מהדברים השגורים ביותר:Elton John, Boney M, The Bee Gees, Frank Sinatra, Donna Summer, Louis Armstrong, Ray Charles, 10 cc, Tina Charles, Diana Ross, Rod Stewart, Billy Joel, James Brown ,Stevie Wonder ועוד…

תקופת הנערות:

ההשפעה הגדולה ביותר על דורון היתה סטיבי וונדר, שנגע מאד לליבו של דורון, בכל הרבדים והממדים. דורון מיד זיהה אצלו איכות אחרת, ובמיוחד הושפע מהאלבום "Songs In The Key Of Life".

כמוזיקאי, למד דורון להעריך את עבודתו הנשגבת של סטיבי ועד היום הוא נחשב בעיניו לדמות המייצגת מוזיקאי עמוק ואקלקטי, ולאחד מכותבי השירים והמפיקים הגדולים בהסטוריה. הנה השיר הפותח את האלבום, Love Is In Need Of Love Today.

לימים האלה בנערותו היתה השפעה רבה על דורון, ועל אף שבאותם ימים המוזיקה פשוט היתה חלק מהשגרה הרגילה, התקופה הזו החדירה בו את האהבה למלודיה ולשיר, ועיצבה את גישתו, הדוגלת בכך שהיכולת הטכנית והשליטה בכלי חייבים לשרת את המוזיקה ולהתפתח מתוכה.

מנערות לבגרות:

בתקופה זו דורון נחשף ללהקות רבות ולמגוון סגנונות מוזיקלים, כמו למשל:

Deep Purple, Jimi Hendrix, Carlos Santana, Camel, Yes, Pink Floyd, The Police, Neil Young, Rush, Supertramp, Van Halen, Jethro Tull, Led Zeppelin…

הוא גילה עניין והקשיב בעיקר למוזיקת הפיוז'ן שצמחה מהשילוב של ג'אז עם סגנונות אחרים. המוזיקאים אליהם נחשף יצרו את הזינוק הגדול בתפיסתו המוזיקלית וגרמו לו להתעניין בג'אז מסורתי ובמוזיקת עולם. המעבר ממוזיקת רוק לז'אנרים האלו לא נעשה ביום אחד, האלבום הראשון שמשך את אוזנו של דורון היה The Leprechaun של Chick Corea. הוא אהב את הסגנון והסאונד שלו, את מקצבי ה-Funk, ומעל הכל את המתופף Steve Gadd , שעבורו היה המתופף הראשון בג'אז שהעביר לו את העוצמה של John Bonham, המתופף של לד זפלין. רשימות ההאזנה של דורון הלכו והתרחבו עד שהכילו מגוון עצום של סגנונות ונגנים מכל העולם, להלן חלק מהשמות:

Return To Forever, John Coltrane, Al Di Meola, John McLaughlin, Pat Metheny, Weather Report, Yellow Jackets, Jaco Jaco Pastorious, Allan Holdsworth, Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Max Roach, Miles Davis, Oscar Peterson, Duke Ellington, Bill Evans, Herbie Hancock, Tony Williams, Joe Pass, Bud Powell, Don Cherry, Tito Puente, Charlie Palmieri, Mongo Santamaria, Ray Barretto, Joni Mitchell, Steely Dan, Frank Zappa,Caetano Veloso, Paul Simon, Peter Gabriel, Parliament Funk, Tower Of Power, The Neville Brothers, Earth Wind & Fire, Jan Garbarek, Keith Jarrett, Eberhard Weber, Trilok Gurtu, Jack DeJohnette, Zakir Hussain, Egberto Gismonti, Oregon…

מגיל 19 וחצי ועד היום:

הצליח דורון להשקיע את כל כולו בנגינה בתופים, ולצד שעות של אימונים למד הרמוניה וקומפוזיציה אצל המוזיקאי הענק אלכס וייס ז"ל, שלימד אותו באהבה ובנתינה עילאית.  בגיל 25 נסע ללמוד מוזיקה בלוס אנג'לס, בבית הספר Musicians Institute שבהוליווד. לאחר שסיים את הלימודים עם תעודת כבוד נשאר לנגן בעיר מספר שנים. באותה תקופה הוא זכה לראות הופעות רבות של אמנים גדולי עולם, דבר שקידם אותו מאד ונתן לו השראה עצומה. הוא החל להתעמק במוזיקה לטינית וב- Latin/Jazz, והתחיל לפתח את נגינת ה- Clave ברגל שמאל, שמאז הפכה לחלק מהייחוד שלו.

סיכום:

פעמים רבות הוגדר דורון כנגן של סגנון אחד, כמו רוק, ג'אז,לאטין, ויותר מכל כנגן פיוז'ן. זה המקום לומר שדורון נמנע מתוויות ובשבילו קיימים רק שני סוגים של מוזיקה: טובה ושאינה טובה.

לגישתו של דורון, טכניקה טובה היא זו שמאפשרת לגוף להיות צינור להעברת המידע בדרך הקלה והזורמת ביותר. ההישג עצמו הוא לא השליטה, אלא היכולת להעביר רעיון ולתקשר עם מוזיקאים אחרים.

תשוקתו העצומה של דורון למוזיקה לעולם לא פסקה. גם בימים אלו, ואפילו ביתר שאת, מביאה אותו סקרנותו לחיפושים אחרי דברים חדשים ולביקורים תכופים בהופעות ובפסטיבלים ברחבי העולם, הנה רשימת ההאזנה של האומנים להם הוא מקשיב היום:

Jill Scott, Incubus, Norah Jones, Fiona Apple, Chris Cornell, Chucho Valdez, Joshua Redman, João Bosco, The Roots Band, Alicia Keys, Stefano Di Battista, Animals As Leaders, Avishai Cohen, Faith No More, Raul Midon, Michel Camilo, The Mars Volta, Dirty Loops, Snarky Puppy, Hiatus Kayote, Louis Cole, James Blake, Anderson Paak, Jason linder, Brad Mehldau, Aaron Parks, E.S.T ועוד רבים אחרים.

רוצה שנחזור אליך?

דילוג לתוכן