דורון גיאת

דורון גיאת נחשב לאוטוריטה בעולם המוזיקה והתופים בישראל, בזכות טעמו המוזיקלי המשובח ובחירותיו האמנותיות, ובזכות מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה בישראל. תלמידיו נמנים עם נגני ההפקות הבכירים בארץ והטובים שהשתלבו בתעשייה מהדור הצעיר, ביניהם:
דני מקוב (ברי סחרוף, נקמת הטרקטור, בית הבובות, אביב גפן ועוד), עידו נמר (שירי מימון), שקד פורמן (פלד, BEMET, The Fading), רן יעקובוביץ' (עינב ג'קסון, נגה ארז), יוני ליפשיץ (קפה שחור חזק), נדב לוזיה (הקולקטיב, נינט), יהונתן גיטלמן (דני סנדרסון, אסתר רדא, גילי יאלו), ועוד רבים וטובים.

דורון ייסד שיטת לימוד רחבת היקף הכוללת מתודות לימוד שנבנו מנסיון של שנים ומשאיפה לתת מענה מושלם לתלמידים בכל הרמות והסגנונות. רצונו לקרב את הקהל הישראלי למוזיקאים המובילים בעולם, הביא אותו לעסוק בהבאת אמנים גדולי עולם, לכיתות אמן והופעות בישראל בחסות בית הספר, ברשימת האמנים תוכלו למצוא אמנים כמו Dave Weckl, Ronald Bruner Jr., Efrain Toro, Jojo Mayer & Nerve, Chad Wackerman, Thomas Lang, Jeff Ballard, Aaron Spears, Omar Hakim, Thomas Pridgen, Andre Boyd, Kenwood Dennard, Mark Guiliana ועוד רבים וטובים.

תעודת כבוד מבית הספר Musicians Institute

דורון הינו בוגר ובעל תעודת כבוד מבית הספר Musicians’ Institute, הוליווד, לוס אנג'לס. פועלו של דורון בתחום המוזיקה רב ומגוון, וכולל נגינה, לימוד, ייבוא אמנים והפקת הרכבים. חלק גדול מהמתופפים המקצועיים בישראל למדו אצל דורון, ביניהם דני מקוב, עידו נמר, יוני ליפשיץ, נדב לוזיה, יהונתן גיטלמן, שקד פורמן, עירא רביב ועוד רבים אחרים. דורון מכין ומגיש מוזיקאים צעירים לרסיטלים של בחינות הבגרות, לאודישנים של להקות צבאיות, למגמות מוזיקה ולבתי ספר גבוהים בארץ ובעולם.

בשנת 2014 העביר את בית הספר למוזיקה הנושא את שמו למתחם חדש ברחוב דיזנגוף 98, תל אביב. את בית הספר בנה מתוך תכנון אקוסטי מוקפד ומודרני, והוא כולל אולפן הקלטות וחנות כלי נגינה. המתחם ושיטת הלימוד תואמים את הקונספט של דורון וחזונו לגבי לימודים ויצירת מוזיקה.

GIAT STEPS – הרכב ג'אז מודרני

בתחילת שנת 2016 השיק דורון גיאת את סדרת המצילות שעיצב עבור חברת Bosphorus Cymbals, במופע ההשקה הונחה אבן היסוד לטריו המנגן בעיקר מקטעיו של עדן גיאת, פסנתרן, מלחין ומעבד.

הופעת ההשקה התקיימה ב"בית היוצר" של אקו"ם, תל אביב.

הטריו Giat Steps, עיבוד של עדן גיאת לשירו של יוני רכטר "עטור מצחך זהב שחור

Project RnL

פרויקט מוזיקלי בינלאומי בפורמט VideoSong , הפרויקט זכה להכרה בינלאומית ולהצלחה אדירה ב- YouTube, אשר הביאה גם את הקלידן  Jordan Rudess לשתף פעולה בכמה שירים. ג'ורדן הוא הקלידן של להקת ה-Prog המצליחה Dream Theater.

אלקטרו ג'אז – Electric Boogie

מפגש מוזיקלי חד פעמי ונדיר שהוקלט באולפן בית הספר

עדן גיאת – קלידים עומרי אברמוב – EWI דורון גיאת – תופים

נגינה בכיתות אמן וסדנאות בארץ ובחו"ל

המופע של דורון פתח את פסטיבל התופים של ישראל בשנים 2013 ו-2016.

Pinzin Kinzin

קורות חיים מקוצרות – ישראל

 • היום – תר בארץ ובעולם עם ההרצאה המרתקת "הכי תוף שיש" – האבולציה של המוזיקה דרך התופים.
 • 2018 – השקה בינלאומית לסדרת המצילות של דורון גיאת בחברת Bosphorus Cymbals, תערוכת ה-NAMM Show, לוס אנג'לס.
 • 2018 – כיתת אמן בבית הספר הגבוה למוזיקה MI, שבהוליווד, לוס אנג'לס.
 • 2017 – מנגן בהפקה "השחור החדש" של גיא מזיג, שזכה באותה שנה בתואר מלחין השנה.
 • 2016 – Giat Steps – טריו הג'אז של דורון, ג'אז מודרני.
 • 2015 – עיצוב הסאונד לסדרה של 13 מצילות הנושאות את שמו בחברת Bosphorus Cymbals האיכותית.
 • 2010-2012 – נגינה ב-Project RnL – פרויקט מוזיקלי בינלאומי בפורמט VideoSong.
 • 2013 – היום – נגינה בכיתות אמן וסדנאות בארץ ובחו"ל. המופע של דורון פתח את פסטיבל התופים של ישראל שנת 2013 ו-2016.
 • 2002-2009 – להקת “אצבע דיגיטלית” – ג'אז, פיוז'ן, Fאנק.
 • 2002-2006 – יוצרו ומקימו של “Tech-Beat”, מופע מורכב המשלב שתי מערכות תופים עם מוזיקה אלקטרונית.
 • 2003 – ליווי המוזיקאי אבי פיאמנטה בהרכב "מיסטיק בלוז", בין היתר בפסטיבל "ג'אז בים האדום".
 • 1998-2004 – נגינה בתכניות טלוויזיה, נגן קבוע בתכנית האירוח "מופע הקולנוע של זאב רווח" ב-yes;
  להקת “Black & Blue”- רוק, בלוז ומוזיקת נשמה;
  להקת "מאוול טורקיז" – מוזיקה אתנית בעיבודים אינסטרומנטלים, הופעות בפסטיבל "שנטיפי" ו"בראשית".
 • 1995-1998 – נגינה בהרכבי ג'אז-פיוז'ן:
  "The Vibrations", "Emma Levanon Quintet", ולהקת "שאזאם" שהופיעה בפסטיבל הגיטרה ה-14 במרכז עינב, ת"א.
 • 2001-2002 – להקתו של דני שושן ("הצ'רצ'ילים").
 • 1995-2001 – להקת "Next" – רוק ומוזיקה שחורה.

קורות חיים מקוצרות – ארה"ב

 • הופעות עם זמר הבלוז ונגן הגיטרה  David Shorey, לוס-אנג'לס
 • ליווי הזמרת והפסנתרנית Carol Simpson, לוס-אנג'לס.
 • נגינה במחזמר Satch's Place, הוליווד.
 • נגינה בהרכבי רוק וג'אז מקומיים בלוס-אנג'לס.
 • לימודים במחלקת PIT  של בית הספר MI, השוכן בהוליווד, לוס אנג'לס. תעודת כבוד.

ביוגרפיה של דורון

תקופת הילדות:

דורון נולד בירושלים בבית שופע מוזיקה. אביו היה איש חיי לילה, ומלבד שאהב מוזיקה בכל ליבו, ניהל מועדוני הופעות והיה מוקף בזמרים ונגנים. המוזיקה היתה דבר של שגרה והועברה לדורון בצורה טבעית ואורגנית.

בתחילה היה דורון מושפע מהמוזיקה שנוגנה סביבו, הלהקה הראשונה שהשפיעה עליו באופן מוחשי היתה להקת החיפושיות, The Beatles. בבית הקשיבו למוזיקה ישראלית וים תיכונית, אך לא רק, הנה מקבץ קטן מהדברים השגורים ביותר:Elton John, Boney M, The Bee Gees, Donna Summer, Louis Armstrong, Ray Charles, 10 cc, Tina Charles,  Rod Stewart, Billy Joel, James Brown ,Stevie Wonder ועוד…

תקופת הנערות:

ההשפעה הגדולה ביותר על דורון היתה סטיבי וונדר, שנגע מאד לליבו של דורון, בכל הרבדים והממדים. דורון מיד זיהה אצלו איכות אחרת, ובמיוחד הושפע מהאלבום "Songs In The Key Of Life".

כמוזיקאי, למד דורון להעריך את עבודתו הנשגבת של סטיבי ועד היום הוא נחשב בעיניו לדמות המייצגת מוזיקאי עמוק ואקלקטי, ולאחד מכותבי השירים והמפיקים הגדולים בהסטוריה. הנה השיר הפותח את האלבום, Love Is In Need Of Love Today.

לימים האלה בנערותו היתה השפעה רבה על דורון, ועל אף שבאותם ימים המוזיקה פשוט היתה חלק מהשגרה הרגילה, התקופה הזו החדירה בו את האהבה למלודיה ולשיר, ועיצבה את גישתו, הדוגלת בכך שהיכולת הטכנית והשליטה בכלי חייבים לשרת את המוזיקה ולהתפתח מתוכה.

מנערות לבגרות:

בתקופה זו דורון נחשף ללהקות רבות ולמגוון סגנונות מוזיקלים, כמו למשל:
Deep Purple, Jimi Hendrix, Carlos Santana, Camel, Yes, Pink Floyd, The Police, Neil Young, Rush, Supertramp, Van Halen, Jethro Tull, Led Zeppelin.

הוא גילה עניין והקשיב בעיקר למוזיקת הפיוז'ן שצמחה מהשילוב של ג'אז עם סגנונות אחרים. המוזיקאים אליהם נחשף יצרו את הזינוק הגדול בתפיסתו המוזיקלית וגרמו לו להתעניין בג'אז מסורתי ובמוזיקת עולם. המעבר ממוזיקת רוק לז'אנרים האלו לא נעשה ביום אחד, האלבום הראשון שמשך את אוזנו של דורון היה The Leprechaun של Chick Corea. הוא אהב את הסגנון והסאונד שלו, את מקצבי ה-Funk, ומעל הכל את המתופףSteve Gadd , שעבורו היה המתופף הראשון בג'אז שהעביר לו את העוצמה של John Bonham, המתופף של לד זפלין. הנה חלק מרשימת ההשמעה שלו באותה תקופה:

Return To Forever, Al Di Meola, John McLaughlin, Pat Metheny, Weather Report, Yellow Jackets, Jaco Jaco Pastorious, Allan Holdsworth John Coltrane, Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Max Roach, Miles Davis, Oscar Peterson, Duke Ellington, Bill Evans, Herbie Hancock, Tony Williams, Joe Pass, Bud Powell, Don Cherry, Tito Puente, Charlie Palmieri, Mongo Santamaria, Ray Barretto, Joni Mitchell, Steely Dan, Caetano Veloso, Paul Simon, Peter Gabriel, Parliament Funk, Tower Of Power, The Neville Brothers, Earth Wind & Fire, Jan Garbarek, Keith Jarrett, Eberhard Weber, Trilok Gurtu, Jack DeJohnette, Zakir Hussain, Egberto Gismonti, Oregon, ועוד רבים וטובים.

מגיל 19 וחצי ועד היום:

הצליח דורון להשקיע את כל כולו בנגינה בתופים, ולצד שעות של אימונים למד הרמוניה וקומפוזיציה אצל המוזיקאי הענק אלכס וייס ז"ל, שלימד אותו באהבה ובנתינה עילאית.  בגיל 25 נסע ללמוד מוזיקה בלוס אנג'לס, בבית הספר Musicians Institute שבהוליווד. לאחר שסיים את הלימודים עם תעודת כבוד נשאר לנגן בעיר מספר שנים. באותה תקופה הוא זכה לראות הופעות רבות של אמנים גדולי עולם, דבר שקידם אותו מאד ונתן לו השראה עצומה. הוא החל להתעמק במוזיקה לטינית וב- Latin/Jazz, והתחיל לפתח את נגינת ה- Clave ברגל שמאל, שמאז הפכה לחלק מהייחוד שלו.

סיכום:

פעמים רבות הוגדר דורון כנגן של סגנון אחד, כמו רוק, ג'אז,לאטין, ויותר מכל כנגן פיוז'ן. זה המקום לומר שדורון נמנע מתוויות ובשבילו קיימים רק שני סוגים של מוזיקה: טובה ושאינה טובה.

לגישתו של דורון, טכניקה טובה היא זו שמאפשרת לגוף להיות צינור להעברת המידע בדרך הקלה והזורמת ביותר. ההישג עצמו הוא לא השליטה, אלא היכולת להעביר רעיון ולתקשר עם מוזיקאים אחרים.

תשוקתו העצומה של דורון למוזיקה לעולם לא פסקה. גם בימים אלו, ואפילו ביתר שאת, מביאה אותו סקרנותו לחיפושים אחרי דברים חדשים ולביקורים תכופים בהופעות ובפסטיבלים ברחבי העולם, הנה רשימת ההאזנה של האומנים להם הוא מקשיב היום:

Jill Scott, Incubus, Norah Jones, Fiona Apple, Chris Cornell, Chucho Valdez, Joshua Redman, João Bosco, The Roots Band, Alicia Keys, Stefano Di Battista, Animals As Leaders, Avishai Cohen, Faith No More, Raul Midon, Michel Camilo, The Mars Volta, Dirty Loops, Snarky Puppy , ועוד רבים אחרים.

רוצה שנחזור אליך?