בית הספר למוזיקה

בית הספר למוזיקה של דורון גיאת קיים משנת 1994 ושוכן במרכז תל אביב.

כאחד מהמוזיקאים החשובים והבולטים בישראל, זוכה דורון להוקרה רבה עבור מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה. השיטה שייסד כוללת מתודות לימוד שנבנו מנסיון של שנים ומשאיפה לתת מענה מושלם לתלמידים בכל הרמות.

להלן תחומי הלימוד והפעילויות של בית הספר:

תופיםגיטרה בס | גיטרה חשמלית/קלאסית | כלי הקשה | פיתוח קול | סאונד ואולפן
פסנתר | הרמוניה/תאוריה | קורס Pro Tools | לימודי די.ג'יי | קורס האזנה למוזיקה
כיתות אמן והופעות של אמנים גדולי עולם | אנסמבלים מקצועיים בהנחיית טובי המוזיקאים

תכנית הלימודים הרחבה והמתקן המודרני מאפשרים לחוש את תהליכי העבודה והיצירה כפי שהם מתרחשים בתעשייה המקצועית ובשטח עצמו. שיטת הלימוד של דורון מיועדת להביא כל תלמידה או תלמיד לנגינה אקלקטית ולשליטה בסגנונות המגוונים של מוזיקה בת זמננו:

רוק, ג'אז, מוזיקה לטינית, פופ, Fאנק, R&B, מוזיקת עולם ועוד.

כל זה תוך סיפוק גירויים מוזיקלים ובתוך מבנה שעוצב במיוחד עבור הקונספט הייחודי של בית הספר, המשלב ביחד אולפן הקלטות, חדר חזרות וחדרי האימון מאובזרים היטב למתופפים.

האווירה התוססת מורגשת ומספקת השראה עצומה לכל באי הבית.

לימודי הכלי משלבים את היסודות ואבני הבנין הקלאסיים עם טכניקה נכונה, בריאה, מודרנית ועדכנית. התלמיד יפתח יכולת אלתור ויתמקצע במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים, הוא יכיר וינגן רפרטואר גדול של קטעים, שירים ויצירות שהם חלק בלתי נפרד מהאבולוציה של המוזיקה עד ימינו. הלימודים יקנו לו יכולת גבוהה בקריאת תווים, התנסות בהקלטות אולפן, הבנת מהלכים הרמוניים ותיאוריה.

צוות המורים נבחר באופן קפדני ע"י דורון והוכשר על ידו כדי לקבל מתודות לימוד יעילות, אשר עומדות בקו אחד עם הקו הכללי של בית הספר. כל מורה הוא אמן רם מעלה ומוכר בתחומו, והוא נגן ששולט בסגנונות רבים ומגוונים.

בית הספר מכין תלמידים ללימודים גבוהים בארץ ובחו"ל, לרסיטלים של מבחני הבגרות, לאודישנים של צה"ל ולכל מטרה אחרת. תלמידי אקדמיה רבים ממשיכים את לימודי הכלי שלהם בבית הספר גם בתקופת הלימודים הגבוהים, ומכללות רבות מפנות את תלמידיהם לבית הספר לחיזוק השליטה הכלית.

בית הספר הינו הנציגות הרשמית של האקדמיה למוזיקה Musicians Institute, אשר בהוליווד, קליפורניה.

נגינה בהרכב:

האנסמבלים שלנו מיועדים לתלמידי בית הספר ולנרשמים מבחוץ. המוזיקאים הצעירים צוברים נסיון בנגינה בהרכב ומשפרים את יכולותיהם משבוע לשבוע. נגנים בעלי נסיון יכולים להשתלב באנסמבלים המקצועיים ביותר שלנו, בהנחיית גדולי המוזיקאים בישראל, ביניהם: יוסי פיין, אבי ליבוביץ', יוסי סאסי ודן תורן.

קורס האזנה למוזיקה בהדרכתו של דורון גיאת פתוח לקהל הרחב ומתקיים בשני מחזורים כל שנה.

המתקן (Facility):

בית הספר, הממוקם ברחוב דיזנגוף 98, הינו מתקן מוזיקלי חדיש ומודרני. כל החדרים בו בנויים כחדרים צפים במפרט אקוסטי גבוה ביותר, ומשמשים ללימוד, אימון, חזרות והקלטות. 34 קווי הקלטה מחווטים באופן קבוע לחדר הבקרה – הקונטרול – השולט בכל החדרים ע"י מצלמות איכותיות, וכך גם המוזיקאים המקליטים מתקשרים עם הטכנאי. אולפן ההקלטות של בית הספר הוא בין היחידים בארץ המסוגלים להקליט הקלטת ערוצים סטרילית בנגינת Live בחמישה חדרים בו זמנית.

חדר ההקלטות והחזרות הראשי – Live Room – משמש לעבודה עם אנסמבלים, להפקה והדרכה של הרכבים מוזיקלים, ולהעלאות תופים ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

ציוד ההגברה, כלי הנגינה ומכשירי ההקלטה הם מהטובים בעולם, ומאפשרים הפקת דיסקים באיכות מקצועית בינלאומית.

שיווק כלי נגינה:

בית הספר משווק ציוד כלי נגינה ואביזרים נלווים מכל סוג שהוא, ונותן ייעוץ והכוונה בבחירת כלים ובבניית חדרים אקוסטיים. חנות בית הספר כוללת כלי נגינה, אביזרי אולפן, חומרים אקוסטיים, ולמעשה כל פריט שמוצג בחנויות הגדולות בישראל: תופים, גיטרות, מקלדות, מיקרופונים, מגברים, כרטיסי קול, תוכנות, רמקולים וציוד נלווה כמו מיתרים, עורות, חוברות לימוד, כבלים וכיוצ"ב, ממש הכל מכל ובמחירים נוחים. כנסו לחנות וצרו קשר. נשמח לעזור בכל שאלה ועניין ולספק לכם שרות מקצועי ואמין.

הפקות:

להלן מגוון ההפקות בהן עוסק בית הספר:

  1. הפקת כיתות אמן והופעות עם המוזיקאים הגדולים ביותר בעולם, ביניהם:
    Michel Camilo, Dave Weckl, Anthony Jackson, Horacio El Negro Hernandez, Omar Hakim, Kenny Garrett, Ronald Bruner Jr, Chad Wackerman, Jeff Ballard, Mark Guiliana, Thomas Lang, Antonio Sanchez, Jojo Mayer & Aaron Spears.
  2. סדנאות לימוד עם מוזיקאים ישראלים והפקת סרטוני וידאו לימודיים.
  3. הפקה מוזיקלית של טקסים, בייחוד הפקה מוזיקלית למופעי סיום בית ספר תיכון. בית הספר מפיק כל אירוע מא' ועד ת', כולל הכתיבה, הניהול המוזיקלי, ההגברה, הצילום והעריכה.
  4. ערוץ YouTube – תכנים מוזיקלים בעלי ערך וסרטוני הדרכה.

רוצה שנחזור אליך?