לימוד תופים

דורון גיאת מלמד

המתופף האגדי מאיר ישראל (שלמה ארצי), ממליץ על דורון גיאת

שיעורי תופים, אחד-על-אחד, ברמה הגבוהה ביותר בישראל. שיטת הלימוד של דורון גיאת נחשבת למהפכנית, היא מבוססת על ניסיונו האישי וניזונה בחלקה ממתודות שרכש בשהייתו בלוס-אנג'לס, ארה"ב.

כאחד מהמוזיקאים החשובים והבולטים בישראל, זוכה דורון להוקרה רבה עבור מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה. השיטה שייסד כוללת מתודות לימוד שנבנו מנסיון של שנים ומשאיפה לתת מענה מושלם לתלמידים בכל הרמות. הוא זכה להוציא תחת ידיו נגנים מקצועיים וללמד עשרות נגנים מקצועיים, תלמידיו נמנים עם נגני ההפקות הבכירים בארץ והטובים בישראל, ביניהם:
דני מקוב (ברי סחרוף, נקמת הטרקטור, בית הבובות, אביב גפן ועוד), עירא רביב (מאור כהן, פיטר, רוט, לירז צ'רכי, בום פם, אוזו בזוקה, מונטי פיורי), עידו נמר (שירי מימון), שקד פורמן (פלד, BEMET, The Fading), רן יעקובוביץ' (עינב ג'קסון, נגה ארז), יוני ליפשיץ (קפה שחור חזק), נדב לוזיה (הקולקטיב, נינט), יהונתן גיטלמן (דני סנדרסון, אסתר רדא, גילי יאלו), ועוד רבים וטובים.

השיעורים בכל הרמות:  מתחילים, בינוניים, מתקדמים,  ושיעורים ברמה גבוהה למתופפים מקצועיים שעובדים בתעשיית המוזיקה הישראלית.

הלימודים מתקיימים באולפן ההקלטות שלו שברחוב דיזנגוף 98, תל אביב, ממש ליד כיכר המזרקה.

לימודי הכלי משלבים את היסודות ואבני הבניין הקלאסיים עם טכניקה נכונה, בריאה, מודרנית ועדכנית. התלמיד יפתח יכולת אלתור ויתמקצע במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים, הוא יכיר וינגן רפרטואר גדול של קטעים, שירים ויצירות שהם חלק בלתי נפרד מן האבולוציה של המוזיקה עד ימינו. הלימודים יקנו לו יכולת גבוהה בקריאת תווים, התנסות בהקלטות אולפן, הבנת מהלכים הרמוניים ותיאוריה.

דורון חולש בנגינתו על סגנונות רבים: ג'אז, רוק, פאנק, מוזיקה לטינית, מוזיקה אפריקאית, פיוז'ן, מוזיקה אלקטרונית ומוזיקת עולם, ונחשב לאוטוריטה בעולם התופים והמוזיקה. שיטת הלימוד שפיתח בתופים הכתה גלים ורבים ממתופפי ישראל למדו ולומדים אצלו גם בימים אלה.

את שמו הטוב קנה דורון דרך היותו נגן אקלקטי שניגן בהפקות רבות, תוכניות טלוויזיה, הקלטות ופסטיבלים. מיותר לציין שאולפן ההקלטות שלו ברחוב דיזנגוף 98 נחשב לאחד מאולפני המוזיקה האקוסטיים היפים והמקצועיים ביותר בישראל, והוא פועל 24/7 בהפקת מוזיקה ואלבומים.

בשנת 2022 הפיק את תוכנית הטלוויזיה ג'אזולוגיה, בה הוא מנגן ומראיין את גדולי נגני הג'אז, הסדרה כוללת שמונה פרקים של שעה וניתנת לצפייה דרך כל ספקי הטלוויזיה (Hot, Yes,, פרטנר) בערוץ של ARIA VOD. עם השקת הסדרה יצא אלבומו של דורון – Reaching Out.

רצונו לקרב את הקהל הישראלי למוזיקאים המובילים בעולם, הביא אותו לעסוק בהבאת אמנים גדולי עולם לשם לימוד בכיתות אמן גדולות ומופקות בישראל, ברשימת האמנים תוכלו למצוא אמנים כמו Dave Weckl, Ronald Bruner Jr., Efrain Toro, Jojo Mayer & Nerve, Chad Wackerman, Thomas Lang, Jeff Ballard, Aaron Spears, Omar Hakim, Thomas Pridgen, Andre Boyd, Kenwood Dennard, Mark Guiliana, Eric Moore ועוד רבים וטובים.

דורון מכין ומגיש מוזיקאים צעירים לרסיטלים של בחינות הבגרות, לאודישנים של להקות צבאיות, למגמות מוזיקה ולבתי ספר גבוהים בארץ ובעולם.

דורון הינו בוגר ובעל תעודת כבוד מבית הספר Musicians’ Institute, הוליווד, לוס אנג'לס. פועלו של דורון בתחום המוזיקה רב ומגוון, וכולל נגינה, לימוד, ייבוא אמנים והפקת הרכבים.

אולפן ההקלטות שלו שוכן ברחוב דיזנגוף 98, תל אביב, ממש ליד כיכר המזרקה. שם הוא מקליט תופים לאמנים, משדר הופעות וקורסים בצורה איכותית עם נתב טלוויזיה 4K, ושם הוא כמובן ממשיך ללמד ולהרביץ את תורתו בתופים ובהרצאות על מוזיקה בת זמננו.

האולפן בנוי בתכנון אקוסטי מוקפד ומודרני, מפיקים ויוצרים מאיישים את חדריו 24/7 והוא כולל גם חדרי אימון למתופפים. המתחם תואם את הקונספט של דורון וחזונו לגבי לימודים ויצירת מוזיקה.

תהליך הלימוד:

לימודי התופים משלבים את היסודות ואבני הבנין הקלאסיים עם טכניקה נכונה, בריאה, מודרנית ועדכנית. התלמיד יפתח יכולת אלתור ויתמקצע במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים, הוא יכיר וינגן רפרטואר גדול של קטעים, שירים ויצירות. הלימודים במתחם המוזיקלי של בית הספר יאפשרו לכל תלמיד להשתלב בהרכב ולהשתפר לאין הכר.

רמה התחלתית:

יסודות קלאסיים; טכניקת בסיס לאימון על פד ועל מערכת; טכניקת Moeller, קריאת תווים וספירה; נגינה עם לופים (Sequenced Loops), ליווי שירים והקלטה וצילום במידת הצורך.

רמה בינונית:

התלמיד יקבל כלים אשר יעזרו לו להעביר את הטכניקה והיסודות הקלאסיים אל מערכת התופים בצורה מודרנית ועכשווית. הוא ירחיב את שליטתו בסגנונות מוזיקליים ויתורגל בתרגילים עמוקים יותר המשלבים את כל הגפיים (Four Way Coordination), כמו כן ירכוש את עקרונות ה-Free Stroke, אשר יסייעו לו להפיק סאונד איכותי דרך תנועות והתנהגות חדשה עם המקלות. התלמיד יעבוד על נגינה לינארית ועל שמירה על Time ביתר הקפדה.עליית המדרגה תורגש בחומר הקלאסי המיועד לטכניקת ידיים וקריאת תווים, ובהתרחבות לסגנונות שונים ומגוונים כמו ג'אז, Funk, R&B, מוסיקה לטינית (ברזילאית ואפרו-קובנית), רגאיי ורוק מתקדם. תלמידים המעוניינים לנגן דאבל בס (Double Bass) יוכלו ללמוד את הטכניקות העדכניות ביותר בעולם.

רמה גבוהה ולימוד מקצוענים:

השלב זה ייעשה עם דורון ויתקבלו אליו תלמידים מנוסים ומתופפים מקצועיים ששואפים להתפתח ולהשתפר; נגנים שיסודותיהם מוצקים ושמיעתם מפותחת. המטרה היא להביא את המתופף לעמידה בסטנדרטים המקצועיים ביותר בעולם.

דורון ייכנס לרזי הטכניקה והתאמתה לכל צורה של הבעה, תוך נבירה רחבת היקף בכל ז'אנר מוזיקלי ולימוד המהלכים של המתופפים הגדולים ביותר בעולם, בעבר ובהווה.

התהליך הזה יביא את התלמיד להכרות עם הנטיה האמנותית שלו ויחדד את רגישותו לקול הפנימי שלו, על ידי כך הוא יפתח סגנון וטביעה אישית.

התכנית כוללת:

 • נגינת שירים וקטעים אינסטרומנטליים ברמה גבוהה
 • פיתוח שמיעה ריתמית
 • שליטה בשיטה הנטורליסטית לפוליריתמיקה ולנגינת בחלוקות קצבים שונות בו זמנית
 • ניתוח ופענוח קטעים רבים וביניהם סטנדרטים מעולם הג'אז, הפרוג והפיוז'ן
 • לימוד צ'ארטים והכשרה לעבודה בתכניות טלויזיה, בהקלטות אולפן ובביג-בנד
 • רישום של תווים וכתיבת צ'ארטים
 • שיפור האילתור בזמן ליווי, בנגינת סולואים ובנגינה על מבנים מורכבים
 • משקלים אי-זוגיים (Odd Meters)
 • נגינה עם Minus1 (פלייבקים ללא תופים)
 • נגינה של יצירות מוזיקליות אותנטיות מתרבויות שונות
 • התנהגות צלולה על במה ובאולפן הקלטות

תלמידים מספרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצה שנחזור אליך?

דילוג לתוכן