לימוד תופים

המתופף האגדי מאיר ישראל (שלמה ארצי), מספר על דורון גיאת

שיעורי תופים, אחד-על-אחד, ברמה הגבוהה ביותר בישראל. שיטת הלימוד של דורון גיאת נחשבת למהפכנית, היא מבוססת על נסיונו האישי וניזונה בחלקה ממתודות שרכש בשהייתו בלוס-אנג'לס, ארה"ב. המורים בבית הספר נמנים על תלמידיו והם מלמדים לפי אותה המורשת. כבר שנים רבות שהשיטה מועברת לנגנים מקצועיים ומתחילים כאחד, והיא ידועה ביעילותה ובהישגיה המהירים על ציר הזמן. השיעורים בכל הרמות:  מתחילים, בינוניים, מתקדמים,  ושיעורים ברמה גבוהה למתופפים מקצועיים שעובדים בתעשיית המוזיקה הישראלית.

תהליך הלימוד:

לימודי התופים משלבים את היסודות ואבני הבנין הקלאסיים עם טכניקה נכונה, בריאה, מודרנית ועדכנית. התלמיד יפתח יכולת אלתור ויתמקצע במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים, הוא יכיר וינגן רפרטואר גדול של קטעים, שירים ויצירות. הלימודים במתחם המוזיקלי של בית הספר יאפשרו לכל תלמיד להשתלב בהרכב ולהשתפר לאין הכר.

על דורון גיאת:

דורון גיאת נחשב לאוטוריטה בעולם המוזיקה והתופים בישראל, בזכות טעמו המוזיקלי המשובח ובחירותיו האמנותיות, ובזכות מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה בישראל. תלמידיו נמנים עם נגני ההפקות הבכירים בארץ והטובים שהשתלבו בתעשייה מהדור הצעיר, ביניהם: דני מקוב (ברי סחרוף, נקמת הטרקטור, בית הבובות, אביב גפן ועוד), עידו נמר (שירי מימון), שקד פורמן (פלד, BEMET, The Fading), רן יעקובוביץ' (עינב ג'קסון, נגה ארז), יוני ליפשיץ (קפה שחור חזק), נדב לוזיה (הקולקטיב, נינט), יהונתן גיטלמן (דני סנדרסון, אסתר רדא, גילי יאלו), ועוד רבים וטובים.

רמה התחלתית:

יסודות קלאסיים; טכניקת בסיס לאימון על פד ועל מערכת; טכניקת Moeller, קריאת תווים וספירה; נגינה עם לופים (Sequenced Loops), ליווי שירים והקלטה וצילום במידת הצורך.

רמה בינונית:

התלמיד יקבל כלים אשר יעזרו לו להעביר את הטכניקה והיסודות הקלאסיים אל מערכת התופים בצורה מודרנית ועכשווית. הוא ירחיב את שליטתו בסגנונות מוזיקליים ויתורגל בתרגילים עמוקים יותר המשלבים את כל הגפיים (Four Way Coordination), כמו כן ירכוש את עקרונות ה-Free Stroke, אשר יסייעו לו להפיק סאונד איכותי דרך תנועות והתנהגות חדשה עם המקלות. התלמיד יעבוד על נגינה לינארית ועל שמירה על Time ביתר הקפדה.עליית המדרגה תורגש בחומר הקלאסי המיועד לטכניקת ידיים וקריאת תווים, ובהתרחבות לסגנונות שונים ומגוונים כמו ג'אז, Funk, R&B, מוסיקה לטינית (ברזילאית ואפרו-קובנית), רגאיי ורוק מתקדם. תלמידים המעוניינים לנגן דאבל בס (Double Bass) יוכלו ללמוד את הטכניקות העדכניות ביותר בעולם.

רמה גבוהה ולימוד מקצוענים:

השלב זה ייעשה עם דורון ויתקבלו אליו תלמידים מנוסים ומתופפים מקצועיים ששואפים להתפתח ולהשתפר; נגנים שיסודותיהם מוצקים ושמיעתם מפותחת. המטרה היא להביא את המתופף לעמידה בסטנדרטים המקצועיים ביותר בעולם.

דורון ייכנס לרזי הטכניקה והתאמתה לכל צורה של הבעה, תוך נבירה רחבת היקף בכל ז'אנר מוזיקלי ולימוד המהלכים של המתופפים הגדולים ביותר בעולם, בעבר ובהווה.

התהליך הזה יביא את התלמיד להכרות עם הנטיה האמנותית שלו ויחדד את רגישותו לקול הפנימי שלו, על ידי כך הוא יפתח סגנון וטביעה אישית.

התכנית כוללת:

 • נגינת שירים וקטעים אינסטרומנטליים ברמה גבוהה
 • פיתוח שמיעה ריתמית
 • שליטה בשיטה הנטורליסטית לפוליריתמיקה ולנגינת בחלוקות קצבים שונות בו זמנית
 • ניתוח ופענוח קטעים רבים וביניהם סטנדרטים מעולם הג'אז, הפרוג והפיוז'ן
 • לימוד צ'ארטים והכשרה לעבודה בתכניות טלויזיה, בהקלטות אולפן ובביג-בנד
 • רישום של תווים וכתיבת צ'ארטים
 • שיפור האילתור בזמן ליווי, בנגינת סולואים ובנגינה על מבנים מורכבים
 • משקלים אי-זוגיים (Odd Meters)
 • נגינה עם Minus1 (פלייבקים ללא תופים)
 • נגינה של יצירות מוזיקליות אותנטיות מתרבויות שונות
 • התנהגות צלולה על במה ובאולפן הקלטות

תלמידים מספרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצה שנחזור אליך?