ג'וג'ו מאייר Jojo Mayer

ג‘וג’ו מאייר Jojo Mayer

סרג' "ג'וג'ו" מאייר נחשב לאחד המתופפים הגדולים ביותר בעולם היום. הוא מתגורר בניו יורק, אך למעשה נולד בציריך, שוויצריה.

כבנו של מוזיקאי, קיבל ג'וג'ו את מערכת התופים הראשונה שלו בעודו בן שנתיים ולמעשה לימד את עצמו לתופף. בגיל 18 הוא התחיל את דרכו בהרכב "מונטי אלכסנדר" וקנה לעצמו שם כאחד המתופפים המבוקשים בסצינת הג'אז, משם סלל את דרכו לאמנים בכירים וניגן עם הגדולים ביותר, ביניהם החצוצרן דיזי גילספי והזמרת נינה סימון. בשנות ה-80 וה-90 הוא השתלב בעולם הפיוז'ן וניגן בין היתר בהרכב המיוחד Screaming Headless Torsos.

ג'וג'ו הרוויח את שמו ביושר כמוזיקאי אקלקטי ונגן וירטואוז, והוזמן לפסטיבלי תופים רבים ברחבי העולם. מאייר חקר את מסורת התיפוף האמריקאי עד דק ופיצח את כל רזי התיפוף עם מקלות, החל בטכניקה הנחשקת של המתופף באדי ריץ' וכלה בסיבובי המקלות המרשימים של להקות הצעידה, ה-Marching Bands. עם הזמן הוא אף הביא חידושים ופיתוחים משלו, ואת כל אלו כרך ב-DVD לימודי בשם  Secret Weapons For The Modern Drummer, שהוציא בשנת 2007 והפך לרב מכר עולמי.

בתחילת שנות האלפיים החל ג'וג'ו להתקרב לעולם המוזיקה האלקטרונית וייסד את ההרכב "Prohibited Beatz". הוא התאמן על נגינת "ליינים" שהיו מתוכנתים על מחשב ונחשבו לבלתי אפשריים לנגינה ע"י בני אנוש, לתהליך הזה הוא קורה "Reversed Engineering" – הנדסה לאחור. מאייר הושפע מסצינת ה-Drum n' Bass והוביל את הטרנדים האחרונים בתיפוף בסגנון Breakbeat.

אחר כך ייסד את הרכבו הנוכחי –  Nerve – אשר איתו הופיע בישראל, וקנה שם עולמי לאחר הופעתו האגדית בניו יורק בשנת 2005 עבור מגזין התופים Modern Drummer. הלהקה מופיעה בכל רחבי העולם והוציאה 4 אלבומים, כאשר האחרון יצא בינואר 2011.

רוצה שנחזור אליך?

דילוג לתוכן