דייב ווקל (Dave Weckl)

Doron and Dave Weckl

המגזין Modern Drummer דירג את דייב ווקל בדרוג Hall Of Fame – היכל התהילה, והכתיר אותו כאחד מעשרים וחמישה המתופפים הטובים ביותר בכל הזמנים. הוא נולד בסנט לואיס, התחיל לנגן בתופים בגיל 8, קיבל פרסים מכל האגודות והעמותות החשובות בתחום המוזיקה. בגיל 23 ווקל ניגן בטור העולמי של האיחוד של סיימון וגרפונקל. במקביל ניגן עם ג'ורג' בנסון, דיאנה רוס, רוברט פלנט, ומשם סלל את דרכו ללהקה של הפסנתרן הלטיני הוירטואוז Michel Camilo ולכסא המתופף בהרכב האגדי Chick Corea Elektric Band, שנחשב להרכב הפיוז'ן המתקדם ביותר של הגאון צ'יק קוריאה. בהמשך הוא ניגן גם עם מייקל ברקר, סטיב קאן, מייק סטרן ואחרים.

דייב ווקל הוציא 4 אלבומים תחת שמו, 7 אלבומים נוספים עם הלהקה שלו The Dave Weckl Band, ואלבום אחד בשנת 2014, עם חברו Jay Oliver. מעבר לזה תוכלו למצוא את שמו ברשימה ארוכה של דיסקים.

האדרת סגנונו הייחודי של ווקל ושיבוחו נחשבות לקונצנזוס עולמי. נגינתו הורסטילית של ווקל היא מושא להערצה. קהילת המתופפים העולמית נתנה לו חיבוק חם מיד עם עלייתו לכותרות.

ווקל נחשב לאחד המחנכים החשובים בעולם התופים, הוא הוציא לאור 7 חוברות לימודיות ו-7 ערכות וידאו, ואף שותף להרבה מחנות תופים ומוזיקה.

דייב ווקל (Dave Weckl) – כיתת אמן 28-3-2009

דייב ווקל ביקש לא לצלם בוידאו את הסדנה ולכן כל שנותר הוא הפתיח המרגש של דורון גיאת בפתח האירוע.

רוצה שנחזור אליך?

דילוג לתוכן